"Росія не зникне з карти": глава МЗС Австрії вказав на головний виклик після закінчення війни і оцінив шанси на вступ України в ЄС

Читать на русском

"Росія не зникне з карти": глава МЗС Австрії вказав на головний виклик після закінчення війни і оцінив шанси на вступ України в ЄС

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг заявив, що Заходу доведеться продовжувати контактувати з Росією на міжнародних майданчиках, зокрема в рамках ОБСЄ та ООН. При цьому він наголосив, що політичне керівництво РФ має бути притягнуте до відповідальності за воєнні злочини проти України.

Також він висловив упевненість, що навіть після закінчення війни Росія, як і раніше, становитиме загрозу. Про це Шалленберг заявив в інтерв’ю Welt.

Шалленберг заявив, що країна-терорист Росія є важливим гравцем у реалізації глобальних кліматичних та екологічних цілей, а також сидить за столом переговорів у багатьох міжнародних організаціях.

Глава австрійського МЗС пояснив, що через це Заходу доведеться продовжувати контактувати з Москвою. Водночас Шалленберг зазначив, що цивілізований світ має продемонструвати чітку перевагу у судовому переслідуванні злочинів Росії в Україні.

"Росія не зникне з карти. Росія – найбільший географічний сусід ЄС і найбільша ядерна держава на цій планеті. Москва сидить за столом переговорів у багатьох міжнародних організаціях і є, наприклад, важливим гравцем у реалізації глобальних кліматичних та екологічних цілей. Ми повинні продемонструвати чітку перевагу у судовому переслідуванні воєнних злочинів Росії в Україні та у притягненні політичних лідерів до відповідальності за воєнні злочини. Але Захід має продовжувати говорити з Росією", – сказав глава МЗС Австрії.

Також він припустив, що протягом довгих років після закінчення війни Росія становитиме загрозу. Шалленберг упевнений, що Москва не дотримуватиметься підписаних у майбутньому документів, тому Україна потребує західних гарантій безпеки.

"Я не бачу повернення до колишнього статус-кво. Я не очікую, що до кінця цього десятиліття політична система та політичне керівництво в Росії суттєво зміняться. Нам доведеться змиритися з тим фактом, що наші відносини з Росією залишаться проблемними через відсутність найважливішого активу: довіри. У майбутньому Захід – і я також маю на увазі Україну – не зможе покладатися на те, що Росія справді дотримуватиметься підписаних договорів. Росія залишиться загрозою на довгі роки вперед. Тому Україна потребує західних гарантій безпеки", – заявив політик .

Шалленберг зазначив, що Україна має стати частиною Європейського Союзу як тільки будуть виконані всі необхідні вимоги. При цьому глава австрійського МЗС додав, що умови переговорів про вступ до ЄС для всіх країн, зокрема України, Молдови та шести країн Західних Балкан мають бути однаковими.

"Було б фатальним знаком, якби Україна та Молдова перейшли на швидкісну смугу, а країни Західних Балкан залишилися на жорсткому плечі. Це може поставити під загрозу стабільність на Західних Балканах та ще більше посилити вплив Китаю, Росії, Туреччини", – додав він.

Актуально

Резонанс

Теги