"Ми повинні закінчити цю війну": Рєзніков пояснив, чому Росію потрібно зупинити, і назвав ключові потреби для ЗСУ

Читать на русском
"Ми повинні закінчити цю війну": Рєзніков пояснив, чому Росію потрібно зупинити, і назвав ключові потреби для ЗСУ
"Ми повинні закінчити цю війну": Рєзніков пояснив, чому Росію потрібно зупинити, і назвав ключові потреби для ЗСУ

Україна має перемогти у війні з Росією, оскільки якщо агресора не зупинити на українській землі, наступними жертвами агресії Кремля стануть країни Балтії та Польщі.

Об этом сообщает Проект РУ

При цьому серед країн-членів НАТО є одна держава, яка поки що не усвідомлює повною мірою небезпеку, яку представляє РФ для цивілізованого світу.

І для перемоги української армії, серед іншого, вкрай необхідні артилерія, РСЗВ, танки та винищувачі, а також старт навчання для українських пілотів. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю естонському виданню ERR .

Під час інтерв’ю Рєзніков обґрунтував, чому цивілізований світ і насамперед Європа зацікавлені у перемозі України у війні з Росією.

"Я думаю, країни НАТО розуміють, що ми повинні закінчити цю війну в Україні. Замість сценарію, коли Росія продовжує рухатися у бік Прибалтики та Польщі і намагається відновити Берлінську стіну, як це було в Європі за Радянського Союзу. Це означає, що ми повинні закінчити війну своєю перемогою. Це була б спільна перемога України та цивілізованого світу. Особливо для європейських країн", – зазначив він.

Резніков підкреслив: на рівні Північноатлантичного альянсу це розуміння було зафіксовано у новій стратегії НАТО, представленій під час саміту в Мадриді у 2022 році. У ній зазначено, що головною загрозою для союзників НАТО на найближче десятиліття є Росія.

При цьому факт, що необхідно допомогти Україні протистояти загрозі для країн-членів НАТО, повністю усвідомлюють не всі члени Альянсу.

"Чесно кажучи, я думаю, що один член НАТО не дуже активний чи на боці України. Я думаю, що їм потрібен деякий час, щоб змінити своє ставлення. Інші країни на нашій стороні. 29 країн, плюс Швеція та Фінляндія, які сподіваюся , стануть членами НАТО", – сказав Резніков.

Відповідаючи на запитання журналіста, він підтвердив, що мав на увазі Угорщину.

Також Резніков висловився про те, наскільки допоможуть Україні МіГ-29, які передають Україні Польща та Словаччина.

"Літаки МіГ-29 посилюють ВПС України, але ми, як і раніше, намагаємось переконати наших партнерів, що нам потрібні сучасні авіаційні платформи. Будь то Falcon або Gripen або будь-який інший тип літака. У МіГ-29 дальність видимості зі своїми РЛС всього 60 км, дальність стрілянини всього 30 км. Наприклад, сучасні російські літаки, такі винищувачі, як Су-35, мають дальність радіолокаційного огляду понад 200 км і дальність стрілянини понад 100 км. Тому нам потрібні сучасні винищувачі", – заявив міністр оборони.

Тому, наголосив він, Україна намагається переконати західних партнерів почати навчати українських пілотів роботі на сучасних винищувачах, незважаючи на те, що рішення про постачання таких поки що не прийнято.

"Ми зберігаємо оптимізм і намагаємося говорити з нашими партнерами про те, що навчання пілотів має початися зараз, тому що це вимагає часу. Так само час було витрачено на артилерійські системи та реактивні системи залпового вогню, танки та системи ППО типу NASAMS, Patriot та інші", – зазначив голова оборонного відомства.

Резніков згадав, що коли Україна тільки починала обговорювати із західними партнерами можливість постачання систем Patriot, представники нашої держави чули запевнення, що подібні поставки неможливі, оскільки системи дуже дорогі, а навчання розтягнеться щонайменше на рік. Однак після того, як рішення було ухвалено, з’ясувалося, що українські воїни здатні опанувати ці ЗРК за десять тижнів.

"Тому я абсолютно впевнений, що перші комплекси "Патріот" у нас будуть в експлуатації вже у квітні. Це означає, що наші пілоти також можуть одразу розпочати навчання. І це те, що потрібно зробити", – додав міністр.

Источник: Компромат

Актуально

Резонанс

Теги