Євросоюз виділить Молдові і Грузії безпекову допомогу на 70 мільйонів євро

Євросоюз виділить Молдові і Грузії безпекову допомогу на 70 мільйонів євро
єс,євросоюз

Рада Євросоюзу ухвалила заходи допомоги в межах Європейського фонду миру на підтримку Збройних сил Молдови та Сил оборони Грузії з метою посилення національної безпеки, стабільності та стійкості в оборонному секторі обох країн.

Про це повідомили в Раді ЄС, передає Європейська правда.

"Завдяки цій новій допомозі ми продовжуємо підтримувати модернізацію потенціалу Збройних сил Республіки Молдова і Сил оборони Грузії. У складному геополітичному контексті і відповідно до їхніх європейських прагнень ми допомагаємо зміцнити їхні оборонні сектори і посилити їхню здатність брати участь у військових місіях і операціях ЄС%1126quot; – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

За його словами, це вже третій пакет допомоги обом країнам в рамках Європейського фонду миру.

Зазначається, що останні заходи допомоги сприятимуть підвищенню оперативної ефективності армій Молдови і Грузії, а також прискоренню їх відповідності стандартам ЄС та оперативної сумісності.

Ухвалений захід допомоги Молдові вартістю 40 млн євро, розрахований на 36 місяців, фінансуватиме нелетальне обладнання, матеріали та послуги для підрозділів її Збройних сил, включаючи технічну підготовку, за запитом, у разі необхідності. Затверджене обладнання включає засоби повітряного спостереження, мобільності і транспортування, логістики, командування і управління, а також обладнання для кіберзахисту.

Допомога Грузії у розмірі 30 млн євро також розрахована на 36 місяців і передбачає фінансування нелетального обладнання, предметів постачання і послуг для підрозділів Сил оборони Грузії, включно з технічною підготовкою за запитом. Затверджене обладнання включає інженерне, командно-штабне, медичне, логістичне і кіберзахисне обладнання.

Актуально

Резонанс

Теги