Безкоштовна реклама і «кеш» у пакетах: криворізькі промисловці фінансували агітацію за екоактивіста Петрухіна?

З науковців – у депутати, а з депутатів – у активісти. Заступник директора Державного науково-дослідного гірничорудного інституту Антон Петрухін раніше обирався до Криворізької міськради, а тепер активно бореться з промисловими підприємствами, як один з лідерів екологічної ГО «Мірбез». Щоправда, у рідному інституті від його ідей відхрещуються, а виборчу кампанію ймовірно спонсорували… промисловці. У чому секрет такої різнобічної активності Петрухіна? Більше про це – у сюжеті Кирила Вольного.

Науковця Антона Петрухіна та експрокурорку Василину Нікульнікову на Дніпропетровщині добре знають як очільників ГО «Мірбез». Ця організація відома тим, що спонукала мешканців Кривого Рогу та передмістя подавати мільйонні позови до великих промислових підприємств, які начебто забруднюють навколишнє середовище.

Об этом сообщает Криминал РУ

Проте у НДГРІ, де працює Петрухін, від його екологічної діяльності відхрещуються. Мовляв, він публічно висловлює лише персональну позицію.

Антон Петрухін
Антон Петрухін Фото: СтопКор

«Дійсно, Антон Всеволодович є заступником директора науково-дослідного інституту. Ми провели науково-технічну нараду, де чітко визначили позицію установи. Було чітко зазначено Антоном Всеволодовичем, що всі заяви, які він робить для преси у Кривому Розі – це його особиста думка», – зазначив директор інституту Вадим Щокін.

З подачі Петрухіна у науковій спільноті також розгорілася дискусія щодо способу видобутку руд на місцевих кар’єрах.

На думку колег пана Антона з Криворізького національного університету, його пропозиція щодо переходу на безвибуховий видобуток залізної руди – нереалістична.

Та найцікавіше, що за даними співрозмовників «СтопКору» в Кривому Розі, передвиборчу кампанію Петрухіна ймовірно спонсорували саме власники гірничодобувних компаній, проти яких він публічно виступає.

«Під час виборів я працював зі штабом, там же я контактував і з Петрухіним. Фінансування його кампанії було непублічним, тому у жодних звітах це не світилося. Знаю, що гроші передавали просто готівкою, десятки тисяч гривень, у звичайному пакеті, на рекламу, поліграфію тощо. Таких траншів було кілька. Та сама історія з рекламою на «ГАЗелях», які йому просто давали безплатно», – зауважив один з інсайдерів на умовах анонімності.

Anton Petrukhin 2
Агітацію за Петрухіна розміщали на ГАЗелях безкоштовно? Ілюстрація: СтопКор

Нагадаємо:

  • У відповідності до вітчизняного , агітація кандидатів може фінансуватися лише з виборчого фонду. Оплата усіх видів реклами має здійснюватись у безготівковій формі, а виготовлення та поширення агітаційних матеріалів через фінансування з інших джерел не дозволяється.
  • Попри активну рекламну кампанію, на останніх місцевих перегонах Петрухін все ж зазнав фіаско. Саме після цього програшу екоактивіст розпочав активну кампанію проти своїх імовірних спонсорів.
Читати також:
Підставна фірма та зв’язки з промисловцями: криворізький науковець Петрухін обманював державу? Екоактивіст Петрухін запропонував перейти на безвибуховий видобуток руди: науковці розкритикували теорію Криворізький екоактивіст Петрухін заснував фірму-двійника державного інституту, – журналіст Відомого криворізького «екоактивіста» Петрухіна викрили на зв’язках із промисловцями та п’яному водінні (ексклюзив)

Источник: Russian Post

Актуально

Резонанс

Теги