Остін сподівається, що тренування пілотів ЗСУ на сучасних винищувачах почнуться найближчими тижнями

Остін сподівається, що тренування пілотів ЗСУ на сучасних винищувачах почнуться найближчими тижнями

На думку Ллойда Остіна, це навчання сприятиме зміцненню та вдосконаленню Повітряних сил України в довгостроковій перспективі

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін на вступній промові онлайн-зустрічі «Рамштайн» 25 травня прокоментував рішення Вашингтона дозволити навчати українських пілотів на сучасних винищувачах, у тому числі F-16.

«Минулого тижня президент Байден оголосив, що Сполучені Штати підтримуватимуть спільні зусилля з нашими союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках 4-го покоління, в тому числі F-16. Ми сподіваємося, що це навчання розпочнеться найближчими тижнями», – заявив він.

На думку Остіна, це навчання сприятиме зміцненню та вдосконаленню Повітряних сил України в довгостроковій перспективі.

«Ці нові спільні зусилля посилають потужне повідомлення про нашу єдність і довгострокову відданість самообороні України. І це знову засвідчує нашу спільну рішучість забезпечити, щоб суверенна та захищена Україна могла стримувати будь-яку майбутню агресію та захищатися від майбутніх атак», – додав Остін.

Він назвав найважливішими спроможностями, які надають члени Контактної групи з оборони України, системи протиповітряної оборони, а також продовження постачання боєприпасів.

Загалом, за словами голови Пентагону, члени Контактної групи зобов’язалися виділити майже 65 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.

Ініціативу підтримали представники Євросоюзу, НАТО, Велика Британія заявила, що влітку почне навчати українських пілотів.

Актуально

Резонанс

Теги