"Це біологічна війна": епідеміолог розповів, чому Китай відмовився від політики "нульової толерантності до ковіду"

COVID-19

На початку 2023 року Китай почав відмовлятися від політики "нульової толерантності до ковіду", якої дотримувався майже три роки. Доктор медичних наук, професор Борис Кузьмінов прокоментував відповідне рішення "Піднебесної".

Об этом сообщает Редакция

Про це стало відомо з матеріалу "Західний Інформаційний Фронт"

Епідеміолог розповів, що політика "нульової толерантності" – це найжорсткіші обмеження у світі, які були введені у Китаї через пандемію COVID-19. У багатьох країнах давно відмовилися від таких жорстких обмежень, але Китай стояв на своєму до останнього. Він навів приклад польського журналіста, який вже багато років живе і працює в "Піднебесній".

"Лише уявіть: він проживає в місті, де 16 млн населення. І всі, хто працює, мають щоденно пройти тестування, щоби наступного дня вони мали можливість виходити на вулицю, користуватися транспортом, доїхати до роботи та працювати. Якщо ти в телефоні не маєш інформації про свіжий негативний результат тесту, ти навіть по вулиці далеко не пройдеш. А ще є всілякі сканери, тепловізори тощо", – сказав лікар.

За інформацією Bloomberg, навіть з такими жорсткими обмеженнями Китай продовжує приховувати реальні цифри захворюваності та смертності від COVID-19.

"Так, лише 23 грудня в країні за один день могли заразитися близько 37 млн людей. Тоді як світові статистичні сервіси того дня подавали лише 3,3 тис. випадків нових заражень за добу. А з 16 січня у таблицях навпроти Китаю стоять нулі", – розповідали журналісти.

Водночас Кузьмінов вважає, що після виявлення більш агресивної версії "Омікрону" у жовтні-листопаді в лабораторних умовах були намагання зробити проблеми Китаю, натомість Китай зараз зробив проблеми Сполученим Штатам Америки.

Китай COVID-19

"Розповсюдженню інфекцій сприяє міграція людей. У 20 сторіччі це було пов’язано з воєнними подіями. Сьогодні і без цього міграція населення фантастична. Наприклад, з Китаю до Жешува чи Варшави дістатися можна за 13 годин літаком. А основний кластер, де люди передають інфекцію, – це саме літак і аеропорт, де величезне скупчення людей. Тобто, якщо тільки з’явилася нова інфекція, то для того, щоб вона знову опинилася в США, не треба багато зусиль.

Адже якщо інкубаційний (прихований) період захворювання триває 3-5 днів, то людина без жодних ознак захворювання сідає в літак і починає розповсюджувати вірус. Потім усі ці пасажири прибувають у Штати чи Європу – куди завгодно. Таким чином сьогодні ця нова сублінія варіанту "Омікрон" – ХВВ.1.5 – вже є щонайменше у 30 країнах", – розповідає він.

Лікар також вважає дивним, що офіційні дані Китаю щодо захворюваності та вакцинації населення не відповідають реальній ситуації.

"Я не геополітик, можу дати аналіз лише з точки зору епідеміолога. Для мене виглядав дивним збіг обставин, коли при програмі "нульового ковіду" і 87,8% населення вакцинованого двома дозами (офіційні данні на 01.11.2022 р.) кількість людей, які захворіли, зростала до мільйона на день. Тобто це мала бути абсолютно нова сублінія "Омікрону", якої ще не було на тій території.

Тоді країна вирішує, що робити далі: продовжувати вкладати кошти і витрачати гроші в економіці і т.д. – або відкрити повністю кордони і відмовитись від попередньої програми, що вони й зробили", – сказав Кузьмінов.

Нагадаємо, у серпні стало відомо, що компанія Moderna подала до суду на Pfizer та її німецького партнера BioNTech за порушення патентних прав під час розробки першої вакцини проти COVID-19.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Источник: Инсайдер РУ

Актуально

Резонанс

Теги